Златни медали за българския ансамбъл в Казан!

Златни медали за българския ансамбъл в Казан! Снимка: Lap.bg

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златни медали на обръчи и бухалки на Световната купа в Казан.

Момичетата на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова отвяха конкуренцията, като допуснаха единствено минимални неточности и заслужиха първа оценка от 28.100 точки.

Втори остана ансамбълът на Русия, който изпусна уред при своето съчетание и завърши с 27.150 т., а трети завърши Израел с 26.750.

Българските гимнастички от ансамбъла се представиха много силно в Казан и освен първото място на обръчи и бухалки, спечелиха сребро в многобоя вчера, а по-рано днес заеха втора позиция на пет топки.

В индивидуалната надпревара Катрин Тасева спечели бронз в многобоя, а Боряна Калейн завоюва бронз на топка.

Само след две седмици гимнастичките ще участват на Световното първенство в Баку.