България догони Бразилия в Световната лига

Волейболистите спечелиха труден мач с Корея във Варна Снимка: fivb.org
Волейболистите спечелиха труден мач с Корея във Варна

България и Бразилия се изравниха по точки на върха в класирането на група А на Световната волейболна лига. След четвъртия уикенд на надпреварата двата тима имат по 10 точки. Бразилците удържаха първото място само благодарени на факта, че имат една победа повече от тима ни. България обаче продължава да бъде най-добрият втори състав и в четирите групи.

До това развитие се стигна след като тимът ни се пребори за шестата си поредна победа в група А на турнира. Тази вечер във Варна във втория мач от първия си домакински уикенд българите биха с 3:1 Корея. За първи път от гостуването на Бразилия в началото на юни съставът ни загуби гейм. Въпреки това в актива ни бяха прибавени три точки.

Холандия пък направи страхотен подарък на родните волейболисти като измъкна два гейма от Бразилия във втория двубой и двата тима си поделиха точките -„лалетата" взеха една, за Бразилия останаха две.

Най-резултатен при трудния успех над Корея днес бе Цветан Соколов с 26 точки. Още 17 добави Матей Казийски.

„Честно казано много съм доволен от тази победа. Спечелихме важен, но и много труден мач. Зрителите, играчите, треньорите и всички останали направиха всичко възможно, за да се получи този голям волейболен спектакъл.

Корея изигра много добър мач само с 10% грешки. Затрудниха ни. Въпреки това съм доволен, че имаме 62% в атака и нашите нападатели, които са на по-високо ниво от корейските, успяха да спечелят мача в края. Беше мач на високо ниво и спечелихме три златни точки", коментира селекционерът Силвано Пранди след мача.

„Щастлив съм от победата. Трябва обаче да поздравим Корея за брилянтния мач, който изигра днес. Изенанадаха ни с ефективен сервис, играха самопожертвователно в защита. Добре беше, че издържахме на натиска и стигнахме до победата", лаконичен бе контузеният капитан на България Владимир Николов.