Моуриньо и Реал продължават без загуба у дома

Жозе Моуриньо продължава серията си от домакински победи започнала през 2002 г. Снимка: getty images
Жозе Моуриньо продължава серията си от домакински победи започнала през 2002 г.

Отборът на Реал (Мадрид) изостава вече само на две точки от лидера в класирането в Примера Дивисион Барселона след като в среща от 24-ия кръг би с 2:0 Леванте. Каталунците обаче са с мач по-малко като утре вечер играят срещу Атлетик (Билбао).

Головете на „Сантяго Бернабеу" отбелязаха Карим Бензема в 6-та и Рикардо Карвальо в 41-та минути. Суперзвездата на Реал Кристиано Роналдо не успя да се разпише и остава с 24 попадения при голмайсторите. Толкова има и Лионел Меси от Барселона. Утре вечер обаче той ще има възможност да излезе еднолично начело.

Заради предстоящия мач с Лион от Шампионската лига Жозе Моуриньо направи серия от ротации в състава си тази вечер и остави част от титулярите на скамейката. По-малко минути на терена записаха Месут Йозил и Еманюел Адебайор, Чаби Алонсо пък изобщо не се появи.

Въпреки това Реал не срещна затруднения от гостуващия тим и записа своята 12-та поредна победа като домакин през този сезон. Белите" са единствения тим, който няма поражение на собствения си стадион в това първенство.

Треньорът на Реал Жозе Моуриньо също продължи серията си от домакински победи, започнала през 2002 г. Португалецът има постигнати вече 148 успеха когато тимовете му играят в къщи. Последната му загуба като домакин е в Португалия от скромния Бейра Мар.

Поражението прекъсна серията от три поредни победи на Леванте. Тимът от Валенсия обаче остава извън зоната на изпадащите в класирането