Барселона би последния в Испания

Меси и Иниеста влязоха като резерви срещу Депортиво Снимка: Getty images
Меси и Иниеста влязоха като резерви срещу Депортиво

Барселона спечели с 2:0 срещу последния в класирането - Депортиво (Ла Коруня) в мач от 27 кръг на Ла Лига. Двата гола на „Камп Ноу" вкараха Алексис Санчес в 38 минута и Лионел Меси в 88-ата.

След тази победа, взета в мач в спокойно темпо и без много голови положения, каталунците вече имат 14 точки актив пред Атлетико (Мадрид) и 16 пред Реал.

Това беше и последната проверка на Барселона преди реванша в Шампионската лига срещу Милан, в който лидерите в Испания имат да връщат поне два гола.

Жорди Рура остави на резервната скамейка доста от титулярите, сред които Лионел Меси и Андрес Иниеста, а шанс в атака получиха Санчес, Давид Вия и Кристиан Тейо.

Барселона доминираше преди почивката и създаде няколко положения, от които успешно се оказа само това, реализирано от Санчес. В първите минути каталунците показаха известна нервност в играта си, но след това установиха контрол над мача.

През второто полувреме скоростта на играта падна, а в 51 минута Сеск Фабрегас поиска дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Депортиво, но не я получи. После в игра влязоха Меси и Иниеста, а в 74 минута съдията отмени гол на Меси заради засада. Все пак аржентинецът вкара в 40-я си гол този сезон в Примера в 88 минута и записа попадение в 17 пореден кръг в Испания.