ЦСКА се сбогува с Европа

ЦСКА имаше много повод за радост през настоящия си сезон в Европа и малко не му достигна да играе финал Снимка: CEV

Волейболният ЦСКА се прости с мечтата си да играе финал във втория по сила европейски клубен турнир. "Армейците" отстъпиха с 0:3 (23:25, 31:33, 22:25) гейма на реванша от ЗАКСА (Кендженджин-Кожле), като впоследствие не успяха да спечелят и така наречения "златен" гейм.

Въпреки това ЦСКА напуска евротурнирите с чест и достойнство, след като направи горди не само собствените си фенове, но и много други с паметните си мачове в зала "Арена Самоков", превърнала се в непревземаема крепост.

"Червените" опитаха да дадат отпор на домакините и бяха много близо до спечелването на първите два гейма, които се движеха точка за точка.

За нещастие обаче в края на първата част при 24:23 за ЗАКСА в опит за организиране на контраатака Евгени Иванов и Николай Иванов неволно се сблъскаха и топката падна в полето. По-лошото тук бе разбитата уста на Пушката, който игра твърде малко до края на двубоя.

Вторият гейм премина още по-драматично, за което говори и резултатът. В него ЦСКА имаше седем геймбола, но не успя да се възползва.

В третия вече Александър Попов реши да съхрани силите на своите, които не си даваха толкова зор.

"Златният" гейм започна кошмарно за българския гранд - 5:0 за ЗАКСА. Впоследствие нашите се опитаха да наваксат пасива, но силите им стигнаха да го сведат до две точки, за да загубят в крайна сметка с 12:15.