Манчестър Юнайтед спечели Карлинг къп

Манчестър Юнайтед спечели финала на турнира "Карлинг къп", след като победи с 2:1 Астън Вила на стадион „Уембли" в Лондон.

Българските национали Димитър Бербатов и Стилиян Петров започнаха мача като титуляри и играха през всичките 90 минути.

Головете за „червените дяволи" отбелязаха Майкъл Оуен и Уейн Рууни, а за Астън Вила се разписа Джеймс Милнър от дузпа.

Вила поведе в 5-ата минута, след като Джеймс Милнър реализира 11-метров наказателен удар за нарушение на Неманя Видич срещу Габриел Агбонлахор.

Майкъл Оуен изравни в 13-ата минута с диагонален удар, след като Димитър Бербатов проби през отбраната на Астън Вила, отнемайки топката от Ричард Дън.

В края на първото полувреме Оуен получи травма и беше заменен от Уейн Рууни.

В 74-ата минута Рууни направи 2:1, след като Бербатов изведе Валенсия на границата на наказателното поле и крилото намери звездата на Юнайтед, който с глава прехвърли вратаря Брат Фридъл и реализира 28-ия си гол от началото на сезона.

Манчестър Юнайтед спечели за 4-и път турнира за Купата на Лигата при осмото си участие на финал.

Димитър Бербатов триумфира в надпреварата за трета поредна година. През 2008 българският нападател взе "Карлинг къп" с Тотнъм, а през 2009 и 2010 с Манчестър Юнайтед.