Вердер вкара четири, Шалке пак не спечели

Вердер (Бремен) записа втора победа с четири гола в Бундеслигата Снимка: getty images
Вердер (Бремен) записа втора победа с четири гола в Бундеслигата

Вердер (Бремен) сътвори голово шоу в мача си срещу Борусия (Мьонхенгладбах) от деветия кръг на Бундеслигата. Бременчани спечелиха с 4:1 като гост. Домакините имаха възможности да отбележат повече попадения, но резервния вратар на Вердер Мийлитц, заменил контузения Тим Вийзе демонстрира класа.

Попаденията за победителите отбелязаха Марко Марин в 5-та, Уесли в 12-та, Хънт в 51-та и Писаро в 75-та минути. Почетният гол за Борусия бе дело на Пер Мертерзакер, който се разписа в собствената си врата в 67-та минута.

Попадението на Писаро бе негово 134-то в Бундеслигата. С него той стана най-резултатния чужденец в немското първенство, изпреварвайки досегашният лидер Джоване Елбер. Бразилецът има 133 гола. Това е вторият двубой в първенството, в който Вердер вкара четири гола. Първият път това стана срещу Кьолн във втория кръг.

С успеха Вердер се намира на осмо място, Борусия пък влезе в зоната на изпадащите и е на 16-а позиция.

Вицешампионът от миналия сезон Шалке 04 остана без победа в четвърти пореден двубой от шампионата. В среща от 9-ия кръг „кралскосините" завърщиха 0:0 с Айнтрахт (Франкфурт) като гост. Домакините пропиляха куп положения и в крайна сметка разделиха точките с тима на Феликс Магат.

Пета загуба от старта на сезона записа Волфсбург. Тимът падна с 1:2 от Нюрнберг като гост. Гюндоган и Франц отбелязаха попаденията за Нюрнберг, за Волфсбург се разписа Графите. Със спечелените три точки Нюрнберг се изкачи на 12-о място с 12 точки. Волфсбург е 13-и с 10 точки.

В другите срещи от кръга Хановер се наложи с 2:1 над Кьолн, със същия резултат 2:1 Фрайбург спечели срещу Кайзерслаутерн. За Кайзерслаутерн не игра българският национал Илиян Мицански. Загубата е пета поредна за неговия тим в Бундеслигата.