Тотнъм на косъм от разгром срещу швейцарци

Тотнъм вкара два гола в Швейцария и запази надежди за реванша Снимка: getty images
Тотнъм вкара два гола в Швейцария и запази надежди за реванша

Английският Тотнъм бе на косъм от разгромно поражение в първия мач от плейофите за влизане в Шампионската лига. Тази вечер тимът на Хари Реднап падна с 2:3 от швейцарския Йънг Бойс като гост.

Седем минути преди края на двубоя домакините водеха с 3:1 и изпускаха положение след положение. Роман Павлюченко от Тотнъм обаче не допусна подобна грешка и в 83-та минута вкара втория гол за своя тим, с който запази жива надеждата за реванша.

Преди руснака за Тотнъм се разписа Басонг в 42-та минута. За Йънг Бойс попаденията вкараха Люлич в 4-та, Биенвеню в 13-та и Хохщрасер в 29-та минути.

След първите двубои най-близо до участие в групите на Шампионската лига изглежда словашкият Жилина. Тимът, който спря Литекс би с 2:0 чешкия Спарта (Прага), при това като гост. Момоду Сисей и Томас Оравец донесоха успеха на Жилина.

Украинската звезда Андрий Шевченко и неговият Динамо (Киев) оставиха изцяло развръзката с Аякс за след седмица. В първия мач в Киев двата тима направиха 1:1. Украинците доиграха мача с десет души след изгонването на Денис Гармашв 57-та минута. Ян Ветрогонен от Аякс и Олег Гусев пък вкараха попаденията в мача.

В скандинавския сблъсък за влизане в груповата фаза на Шампионската лига Розенборг спечели с 2:1 у дома срещу Копенхаген. Стефен Иверсен и Маркус Хенриксен направиха 2:0 за норвежците с попадения в 23-ата и 57-ата минута, а ветеранът Йеспер Грьонкяер остави датчаните в играта с гол в 84-ата.

В ранния мач Зенит Санкт Петербург победи с 1:0 у дома френския Оксер.

Реваншите са след седмица, а в четвъртък ще бъде изтеглен жребият за груповата фаза на турнира.