Кристиано с нов хеттрик при 4:1 над Севиля

Кристиано отново беше героят за Реал Снимка: Getty Images
Кристиано отново беше героят за Реал

Кристиано Роналдо реализира третия си хеттрик от началото на годината при разгромната победа с 4:1 над Севиля.

Жозе Моуриньо заложи на изключително офанзивна схема на игра, като в предни позиции пусна Роналдо, Гонсало Игуаин и Карим Бензема. Рикардо Кака също получи шанс като титуляр и зае мястото зад нападателя, където Игуаин и Бензема постоянно сменяха местата си. Изненада имаше и в центъра на отбраната, където Раул Албиол застана до капитана в този мач Серхио Рамос.

В 18-ата минута Роналдо бе изведен отляво в наказателното поле и центрира ниско във вратарското поле. Бето се размина с топката, същото стори и Бензема, но отчаяният шпагат на Спахич заложи топката пред голлинията за франзуцина – 1:0.

Въпреки че изоставаха в резултата, футболистите на Унай Емери не промениха поведението си на терена и логично бяха наказани за втори път. В 26-ата минута Роналдо развинти Кодогбия, тръгна към дъгата и с мощен удар от 27 метра заби топката до лявата греда.

Минута след подновяването на играта след почивката Роналдо надбяга съперник отляво в наказателното поле и с шут по диагонала отчая Севиля - 3:0.

Гостите отново се стъписаха и докато отново намерят ритъма си вече изоставаха с четири гола. Играчите на Моуриньо организираха забележителна контраатака, при която Роналдо спечели спорна топка пред собственото си наказателно поле, пробяга разстоянието до центъра и подаде вдясно към Игуаин. Вече в пеналта на Севиля аржентинецът му върна чудесен пас и португалската звезда оформи своя хеттрик с помощта на дясната греда.

Статуквото на терена обаче бързо се промени в 66-ата минута, когато Игуаин си изкара глупав, но заслужен втори жълт картон за подкосяване на противник.

Въпреки численото си предимство Севиля стигна само до две по-сериозни ситуаци. В 73-ата Диего Лопес трябваше да спасява шут на резервата Ману дел Морал от дистанция. В 79-ата пък Негредо се възползва от объркване в отбраната, но ударът от 13-14 метра по диагонала облиза външната страна на мрежата.

Секунди по-късно и гостите останаха с човек по-малко на терена, след като и Хедвигес Мадуро извърши ненужно нарушение срещу Алваро Мората и съвсем справедливо получи втори жълт картон.

Севилци все пак спасиха честта си в 87-ата минута, когато Ману дел Морал се подигра с Алваро Арбелоа, прокарвайки топката между краката му. Халфът напредна между трима-четирима съперници и с удар до лявата греда направи безпомощен Диего Лопес.

С този успех активът на Реал в шампионата набъбна до 46 точки, с четири по-малко от втория Атлетико Мадрид. Лидер е Барселона с 59.

Загубата не се отрази на Севиля, който запази 12-ата си позиция с 29 точки.