Лудогорец загуби за сефте, лидер е с еднакви показатели с ЦСКА

Любослав Пенев изпълни заканата си да бие хита на "А" група Снимка: Пресслужба на Литекс
Любослав Пенев изпълни заканата си да бие хита на "А" група

Шампионът Литекс нанесе първо поражение на сензацията Лудогорец след 2:1 в последния мач от X кръг на "А" група, игран на Градския стадион в Ловеч.

Така разградчани останаха на първото място във временното класиране, но вече заедно с ЦСКА, тъй като и двата тима имат абсолютно равни показатели, като срещата помежду им тепърва предстои.

"Оранжевите" пък си върнаха 4-ата позиция, изравнявайки се по точки с третия Левски и са вече на само четири зад лидерите.

До около 60-ата минута мачът се провеждаше на нетипично високо темпо, като двата тима опитваха да се надиграват.

Трите попадения паднаха в средата на първата част. Първо Георги Миланов откри за Литекс в 19-ата минута след рядко срещан красив диагонален шут от над 20 метра.

Три по-късно Христо Янев удвои, разписвайки се от пряк свободен удар. И в двата случая обаче голяма вина за попаденията има бившият страж на ловчанлии Урош Голубович.

Лудогорец бързо върна един гол в 27-ата минута, като Мирослав Иванов стреля от малък удар, вратарят Александров не се намеси добре и пропусна топката между краката си, за да може Марселиньо от непосредствена близост да вкара на празна врата.

Малко след това на терена прехвърчаха искри между двата състава след нарушение в централната част на терена, но всичко бързо утихна.

Веднага след почивката играчите на Любослав Пенев можеха да приключат интригата, но 100-процентови положения пропиляха Христо Янев и Светослав Тодоров.

Разградчани от своя страна така и не намериха път към вратата на съперника и логично загубиха.