България преодоля Беларус и избегна срамно отпадане в групата

България преодоля Беларус и избегна срамно отпадане в групата Снимка: Getty Images

България се класира за фазата на елиминациите на Евроволей 2021 след победа с 3:1 гейма над Беларус в последен мач от група B.

Играчите на Силвано Пранди показаха, че превъзхождат доста сериозно съперника, но сами си направиха мача труден. Все пак достигнахме успеха след 25:13, 25:18, 24:26 и 25:22.

Така нашите избегнаха срама от сензационно отпадане още в групата, което щеше да се случи при загуба днес.

Успехът гарантира четвъртото място в крайното класиране и ни праща на осминафинал, но заради загубения гейм днес вече нямаме шанс да завършим трети.

Нашите стартираха нервно първия гейм и даже изоставаха с 1:5 в резултата, но после смазаха съперника.

Не след дълго резултатът беше 20:12 в полза на България и откриващата част с лекота отиде на сметката на "лъвовете".

Във втория гейм България поведе рано и отново не остави съмнения в превъзходството си, като в един момент резултатът отново беше 20:12.

В третата част националите трябваше още веднъж да догонват след разсеяно начало и 3:0 в полза на Беларус. Постепенно играчите на Пранди взеха аванс от 2-3 т., но към края на гейма го пропиляха по доста разочароващ начин.

Беларус поведе с 23:21 и макар че "лъвовете" успяха да изравнят, няколко грешки им костваха частта.

Отборът ни изпитваше трудности и в последния гейм, когато изоставаше и се наложи да прави късен обрат, за да вземе мача.

Съперник на България на осминафинала ще бъде тимът на Германия.