Голдън Стейт стана шампион на НБА с триумф в залата на Селтикс

Голдън Стейт Уориърс стана шампион на НБА след убедителна победа в мач №6 насред Бостън над местния Селтикс със 103:90.

Така с 4:2 успеха в серията Уориърс отново е шампион - за четвърти път в последните осем сезона в първенството на Извъземните.

За Стеф Къри, Дреймънд Грийн и Клей Томпсън това бяха шести финали в НБА и четвърта титла заедно.

Къри бе невероятен и в шампионския мач с 34 точки, 7 борби и 7 асистенции. Грийн също направи голям мач с ключови намеси и дабъл-дабъл - 12 точки, 12 борби, 8 асистенции.

Шестият мач от финалната серия ще се помни и с това, че за първи път от 1985 г. титлата бе спечелена в Бостън. Тогава Лейкърс я грабва в залата на Селтикс (пак 4:2 в серията), а след това "зелените" стигнаха още пет финала, спечелиха 2 и загубиха 3, но всеки път вдигаха титлата като гости.

Голдън Стейт със 7 титли в своята история е вече еднолично трети във вечната класация. Бостън и ЛА Лейкърс имат по 17. Уориърс изпревари Чикаго Булс, който е с 6.