Нова категорична победа за България на Европейското по волейбол

Нова категорична победа за България на Европейското по волейбол Снимка: Lap.bg

България надви категорично Чехия с 3:0 гейма (26:24, 25:11, 25:19) и по този начин постигна трета победа на Европейското първенство по волейбол за жени.

В зала "Колодрума" в Пловдив нашите момичета демонстрираха по-високата си класа и изпитваха трудности само в първия гейм.

Тогава двубоят вървеше равностойно, а чехкините даже поведоха с 20:18, но "лъвиците" бяха по-концентрирани в края и обърнаха до 26:24.

Втората част премина изцяло под диктовката на България и завърши с много сериозна преднина в наша полза, а Чехия не успя да окаже особена съпротива и в третия гейм.

Състезателките на Иван Петков вече си осигуриха участие в следващата фаза на шампионата с актива си от три победи и една загуба.

След този успех, България в най-лошия случай ще завърши на трето място в група B - това ще стане при загуба в последния мач срещу Полша.

Тогава най-вероятно първият ни съперник в елиминациите ще бъде Нидерландия.

Ако пък нашите успеят да победят Полша с 3:0 или 3:1, ще завършат първи в групата и това ще им осигури по-лесен съперник в следващата фаза.

Срещата с полякините е в сряда от 20:30.