Силен Везенков, но ново разочарование за Сакраменто

Александър Везенков направи един от най-силните си мачове в НБА, записвайки 14 точки, две борби и една асистенция за малко под 18 минути игра при загубата на Сакраменто Кингс от Финикс Сънс.

"Кралете" пропиляха цели 22 точки аванс, за да загубят накрая с две след 117:119 при визитата на Сънс.

Това е трета поредна загуба за "кралете" в НБА, с което отборът на Майк Браун падна до седмата позиция в класирането на Западната конференция.

Кингс е със статистика от 23-17 и е ивън позициите, даващи право на директно участие в 1/8-финалите на плейофите. "Слънцата" са място по-надолу в същата конференция с баланс от 22-18.

Везенков бе четвърти по ефективност за своя отбор и на седмо общо сред всички 18 играчи, които записаха игрово време на паркета.

Кийгън Мъри с 18 точки, 4 борби и 3 асистенции; Домантас Сабонис, който отново направи "трипъл-дабъл" с 21 точки, 12 борни и 11 асистенции Ди'Аарън Фокс с 33 точки, 2 борби и 6 асистенции, бяха по-резултатни от Саша за "кралете".