"Старчето" ЛеБрон: 36 824 точки, 10 150 борби, 10 004 асистенции

"Старчето" ЛеБрон: 36 824 точки, 10 150 борби, 10 004 асистенции Снимка: Getty Images

Шампионът на НБА с Бостън Кендрик Пъркинс наскоро призова ЛА Лейкърс да даде почивка на "старчето" ЛеБрон Джеймс. "Няма смисъл да върти още и още мили, следващият сезон ще е 20-ият му в Асоциацията", сподели мнението си Кендрик, отбелязвайки още, че от известно време Краля играе с контузено коляно.

Но нищо не може да спре ЛеБрон да продължи да мачка рекорди. Той стана първият играч, минал границата от 10 000 в трите основни показатели - точки, асистенции и борби.

Тази нощ Краля пусна лесна топка към Кармело Антъни във втората четвърт на мача на ЛА Лейкърс като гост на Финикс Сънс, а тройката на Мело означаваше, че ЛеБрон вече има 10 000 завършващи подавания. След това даде още 4 асистенции в мача, в който се отчете с общо 6.

36 824 точки, 10 150 борби, 10 004 асистенции - така изглеждат статистиките му. А Джеймс е първият, който минава в "клуб 10 хиляди" и в трите основни категории.

Личното постижение на Брон обаче не бе от особена полза за "езерняците", които загубиха катастрофално със 111:140. Освен споменатите 6 асистенции, Джеймс записа 31 точки и 7 борби.

ЛеБрон е роден на 30 декември 1984-та и е по-голям от Кристиано Роналдо само с месец и 7 дни.