Григор започва срещу труден съперник в Монте Карло

Григор и Вердаско са си разменили по една победа.

Григор Димитров ще има сериозен съперник в лицето на Фернандо Вердаско в първи кръг на Мастърса в Монте Карло. В Маями испанският ветеран направи страхотен мач и пречупи Рафаел Надал с 6-4 2-6 6-3, което беше едва вторият му успех от 16 мача с Матадора.

Вердаско и Димитров са си разменили по една победа в преките им двубои до момента, като испанецът спечели през 2013-а на клея в Бостад със 7-6(3) 5-7 7-5, а първата ни ракета изравни серията с 6-1 3-6 6-3 в Пекин през миналия сезон.

В последните две издания на Мастърса в Монте Карло, Григор преглътна поражения от испански тенисисти. През 2013-а Надал го спря на четвъртфинал, а през 2014-а нашето момче загуби от Давид Ферер.

Ако сега Димитров се справи с Вердаско, във втори кръг го очаква победителят от двубоя между Фабио Фонини и Йежи Янович, а в трети - евентуален мач със защитаващия трофея си Стан Вавринка. На четвъртфиналите пък е възможен нов мач между Григор и идола му Роджър Федерер.

Водач на основната схема е световният №1 Новак Джокович, който почива на старта, а във втори кръг очаква Николас Алмагро или играч, преминал през квалификациите. На осминафиналите сърбинът може да срещне Бърнард Томич или Ернест Гулбис, а сред евентуалните му противници на четвъртфиналите са Цонга, Чилич и Южни.

Успее ли да достигне до полуфиналите, то там може да станем свидетели на епизод №43 от съперничеството между Джокович и Надал, след като испанецът също намери място в горната половина на схемата. Осемкратният шампион в Княжеството ще започне тазгодишното си участие срещу Тийм или Пуи, в трети кръг може да срещне Троицки или Изнър, а на четвъртфиналите - Ферер или Симон.