20-годишен изхвърли Джокович в Индиън Уелс

20-годишният Лука Нарди изигра мача на живота си и елиминира световния №1 Новак Джокович след 6-4, 3-6, 6-3 в мач от третия кръг в Индиън Уелс.

Световният №123 е най-ниско ранкираният тенисист, побеждавал сърбина на Мастърс турнир. Преди двубоя Нарди призна, че Джокович е неговият идол и ще опита да даде най-доброто от себе си срещу него, но едва ли е предполагал, че ще може да надиграе носителя на 24 титли от Големия шлем.

Новак не успя да влезе в ритъм в първия сет, но след подновяването на играта изглеждаше, че ще поеме контрол. Той изравни резултата, но в третата част срещна много сериозен отпор от съперника.

"Мисля, че преди тази вечер никой не ме знаеше кой съм. Надявам се публиката да се е насладила на мача. Много съм щастлив. Не знам... това е чудо. Аз съм около №100 в света, а побеждавам Новак Джокович. Това е лудост" - коментира Нарди, който отпадна още на квалификациите, но влезе в основната схема като "щастлив губещ".

Той сложи край на серията на сръбската легенда от 11 поредни победи на Мастърс турнири, а в следващия си мач излиза срещу Томи Пол.