18-годишна сензация изхвърли Григор в първия кръг в Куинс

Това беше първи мач на Димитров срещу 18-годишния канадски талант и той приключи в два сета за час и 15 минути. По един пробив в двете части беше достатъчен на канадеца Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира от ATP 500 в Куинс, Лондон, след загуба с 4:6, 4:6 от 18-годишния Феликс Оже-Алиасим.

Мачът на най-добрия български тенисист и големия канадски талант беше отлаган в два поредни дни заради дъжд, но днес най-сетне се проведе. В него Оже-Алиасим игра по-уверено от по-опитния Димитров и сервираше много стабилно, докато шансовете на Гришо да обърне развоя не бяха много.

В началото и двамата тенисисти започнаха с убедителни сервис геймове в своя полза. В четвъртия гейм Димитров се пребори за точка за пробив, но съперникът му веднага направи ас и после довърши успешно гейма.

В седмия гейм обаче Григор допусна да бъде пробит при първия брейкбол на канадеца. С прецизно насочено форхенд воле Оже-Алиасим поведе с 40:30, а после българинът направи двойна грешка и съперникът му взе предимство.

Оже-Алиасим бързо затвърди и не изпусна аванса си до края на сета, за да го вземе с 6:4.

Втората част започна лошо за Григор и той беше пробит още в първия гейм. Оже-Алиасим дръпна с 40:15 и се възползва от втората си точка за пробив, за да поведе с 1:0.

Димитров веднага имаше шанс за рибрейк, но Оже-Алиасим още веднъж в мача се измъкна с ас и после с още една точка директно от сервис взе гейма.

Канадецът поддържаше този пробив аванс и до края нямаше кой знае какви проблеми. Григор вече се справяше по-добре в сервис геймовете си, но не беше достатъчно остър в тези на противника и логично отстъпи.

Турнирът в Куинс беше подготовка за Димитров за началото на Уимбълдън, който започва на 1 юли.