7 от 7 за Григор на австралийска земя, предстои португалец

Страхотното представяне на Григор Димитров от началото на годината продължава. Българинът се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия след победа с 6-3 6-2 4-6 6-4 над представителя на домакините Танаси Кокинакис.

Българинът не остави никакви съмнения в превъзходството си в по-големите периоди от двубоя, но все пак бе принуден да играе четири сета

В следващия кръг Григор ще се изправи срещу португалеца Нуно Боржеш, който изненадващо изхвърли Алехандро Давидовим Фокина.

Българинът не е играл срещу Боржеш в тура, а срещу Фокина имаше две загуби в досегашните си два мача. И двата на клей.

Григор проби още от първия си шанс в четвъртия гейм на първия сет, за да поведе с 3-1, след което затвърди с маратонски гейм и не изпусна аванса си.

Втората част беше страхотна за българина, който с два затвърдени брейка дръпна с 5-1, след което даде още само един гейм на представителя на домакините.

На старта на третия сет Кокинакис показа характер и отрази нови три възможности на българина да го пробие и тотално да загуби шансове да се задържи в мача.

Натискът на българина продължи, но той не успя да постигна своето и да спечели в три сета. В четвъртия отново един пробив направи разликата и първата ни ракета прескочи и втория рунд.

Григор наниза осем аса и спечели 78% (64/82) от точките си на първи сервис.

Първата ни ракета се отчете с 68 уинъра срещу само 30 непредизвикани грешки.

Победата бе 7-а за Димитров от също толкова мача на австралийска земя, след като преди Откритото първенство той спечели турнира в Бризбън.