Григор е на четвъртфинал в Делрей Бийч

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Делрей Бийч след победа със 7:6(4), 6:3 над американеца Мичъл Крюгер, №164 в световната ранглиста.

Григор проби в първата част за 3:1, след което последва мигновен рибрейк за Крюгер. Силите се изравниха и дойде тайбрек, в който българинът показа по-здрави нерви.

Вторият сет тръгна с пробив за 2:1, последван от нов светкавичен рибрейк за американеца. Но този път Гришо не възнамеряваше да остави нещата за тайбрек, проби още два пъти и затвори мача за 108 минути.

В спора за полуфинално място негов съперник ще е Джон Милмън от Австралия.

Победата бе юбилейна 350-а за Григор в тура.

"Щастлив съм, това е първият ми мач от доста време - каза Димитров на корта в интервюто след срещата. - Позитивно съм настроен и е важно да усетя как се чувствам физически. Колкото повече мачове изиграя, толкова по-добре. Подкрепата на феновете на този турнир винаги е невероятна."