Гришо преодоля квалификациите и влезе в основната схема без загубен сет

Григор Димитров се класира за основната схема на турнира в Куинс след победа и във втория мач от квалификациите.

Този път българинът се наложи с 6:3, 7:5 срещу №85 в световната ранглиста Артур Риндеркнеш за 81 минути игра.

Гришо отново беше доста стабилен на корта след вчерашния успех над Александър Вукич и влиза в основната схема без загубен сет.

Заедно с екипа си, тенисистът взе решението да се включи още от квалификациите, за да натрупа игрова практика на специфичната настилка.

Негов съперник в първи кръг ще бъде финландецът Емил Русувуори, когото той елиминира в три сета във втория кръг на "Ролан Гарос" на 1 юни.

Миналата година на същата надпревара първата ни ракета се наложи над Камерън Нори в първия кръг, а на осминафиналите отпадна от Ботик ван де Зандсхулп, така че през този сезон има да защитава 45 точки за ранглистата.