Пиронкова се завърна в Австралия с безапелационна победа

Пиронкова се завърна в Австралия с безапелационна победа Снимка: Getty Images

Цветана Пиронкова стартира ударно квалификациите за тазгодишното издание на Australian Open.

Българската тенисистка разгроми японката Киока Окамура с 6:0, 6:1 само за час и 10 минути игра.

Това беше първи двубой за годината за Цвети и първи неин мач в Откритото първенство на Австралия от 2017 г. насам.

Спортист №1 на България за миналата година направи перфектен първи сет и го взе едва за 26 минути, а после съпротивата на японката стигна само до това да изравни геймовете във втория сет.

Оттам нататък Пиронкова, която е №136 в световната ранглиста, бързо приключи мача и в следващия кръг ще се изправи срещу На-Лае Хан от Южна Корея (№204) или Юлия Грабер от Австрия (№227).

Това е втора победа за българките в квалификациите днес след тази на Изабела Шиникова, която изхвърли втората поставена Осеан Доден с 2:0 сета.