Унгарка разгневи женския тенис, след като отказа съперничка с грозна постъпка (видео)

Унгарската тенисистка Амариса Тот шокира женския тенис с постъпката си по време на мач от първия кръг на турнира в Будапеща срещу ветеранката Джан Шуай.

34-годишната китайка, бивша №22 в ранглистата, се отказа от мача, след като противничката ѝ изтри отпечатък от топката.

Шауй твърдеше, че топката е закачила линията при 15-15 в десетия гейм. Съдийката на стола слезе и потвърди отсъждането на съдията на линията, а именно аут.

Китайката обаче не бе съгласна с решението ѝ и поиска да бъде извикан супервайзор. Полемиката между тенисистката и съдийката продължи известно време, в което публиката започна да недоволства.

Тот също се ядоса и изтри отпечатъка от топката. Шауй започна да крещи: "Защо го направи? Защо го направи?", докато унгарката просто се подсмихна за радостта на домакинската публика.

Впоследствие Шуай загуби гейма. На почивката повика физиотерапевта, но въпреки че не изглеждаше да има някакъв проблем, изведнъж стана, набързо се здрависа със съдийката и Тот и се отказа, размахвайки пръст на публиката.

Абсолютно целият тенис елит застана на страната на Шуай. Множество колежки в тура скастриха и 20-годишната Тот за отношението ѝ, която след обявяването на победата ѝ, вдигна победоносно ръце във въздуха.

Междувременно феновете поискаха наказание за съдийката на стола.