Играч на Реал осигури финал на Испания срещу Бразилия

С гол на играча на Реал Мадрид Марко Асенсио малко преди края на второто продължение, Испания се класира за финала на олимпийските игри след трудна победа над Япония с 1:0 след продължения.

Двата тима не си вкараха гол в редовната част на мача, като трябваше да играят допълнителни 30 минути. А в тях Испания стигна до победата след страхотно попадение на Асенсио в 115-ата минута.

Така Ла Фурия е на първия си олимпийски финал от 21 години след загубата от Камерун в Сидни през 2000-ата.

В спора за титлата испанците ще срещнат Бразилия, след като по-рано през деня "селесао" се справи с Мексико след 0:0 в редовното време и продълженията и изпълнение на дузпи.