Мексико унижи Франция на олимпиадата в Токио

Олимпийският отбор на Франция започна с тежка загуба с 1:4 от Мексико в първия си мач от игрите в Токио от група "А" на футболния турнир.

Във френския отбор личаха имената на играчи от големите европейски първенства, но това не им помогна да укротят надъхания си съперник.

Мексиканците атакуваха от първата до последната минута, въпреки че всичките пет попадения в срещата паднаха през второто полувреме. Ернесто Вега откри за Мексико две минути след подновяването на играта, а Франциско Кордова направи 2:0 седем минути по-късно.

В 69-ата минута Франция получи дузпа, която беше точно изпълнена от ветерана Андре Жиняк. В последните 10 минути Мексико успя да вкара още два гола - първо точен бе Карлос Антуна, а в самия край се разписа и Едуардо Агире.

За французите предстои тежък мач с Южна Африка след три дни, който трябва задължително да спечелят, ако искат да се класират на елиминациите.

В група "C" издънка записа пък Испания, завършвайки 0:0 с Египет.