Барселона се измъкна с автогол, Интер се върна в играта в групата на смъртта

Суарес изработи победния гол на Барса, но и за него вечерта не беше лесна и той се отчете с няколко сериозни пропуска. Меси пък откри в самото начало, но това не направи двубоя лесен за фаворитите Снимка: Getty Images

Барселона взе с големи трудности гостуването на Славия Прага с 2:1 на "Синобо Стейдиъм" в група F на Шампионската лига.

Автогол след удар на Луис Суарес се оказа победното попадение за Барса, а домакините имаха шансове да стигнат до точката и могат да съжаляват, че не го направиха.

Иначе Лионел Меси откри още в 3-ата минута и изглеждаше, че мачът ще стане лесен за каталунците. Пресата на отбора даде резултат и звездата отне една топка пред пеналта на Славия, за да комбинира с Артур и да завърши покрай вратаря.

Домакините стигнаха до изравняване в 50-ата минута чрез Ян Божил след хубава атака, но пет минути по-късно Суарес стреля почти от аутлинията, топката се отклони в Олайинка и влезе във вратата - 2:1 за Барселона.

До края "блаугранас" пропуснаха няколко възможности да решат мача, но чехите също не спряха да атакуват и в последните секунди имаха златен шанс да стигнат до равенството, но пропуснаха.

В другия мач от групата на смъртта Интер се върна в играта с домакинска победа с 2:0 над Борусия Дортмунд.

Лаутаро Мартинес се разписа в 22-ата минута, изведен зад защитата, и даде предимство на "нерадзурите", но по-нататък и Борусия имаше своите шансове.

В 83-ата минута Мартинес пропусна дузпа. Минута преди края обаче, Антонио Кандрева сложи точка на спора с пробив по дясното крило при контраатака и силен удар за 2:0.

Така в групата Барса води със 7 т. от първите три мача, следват Интер и Борусия с по 4 т., а Славия Прага е последен с 1.