Юве е готов да свали Реал от трона: 4 неща, които научихме от реванша с Монако

Ювентус се класира за финала на Шампионската лига по безапелационен начин.

В полуфиналния реванш "старата госпожа" победи за втори път Монако, този път с 2:1 на свой терен, и безпроблемно отстрани съперника по пътя към трофея.

Снощи на "Ювентус Стейдиъм" нито за миг не изглеждаше, че има интрига кой ще бъде крайният победител.

Гостите започнаха по-агресивно в опит да наваксат загубата с 0:2 в първия мач, но Ювентус скоро пое контрола над двубоя и в края на първото полувреме нанесе своя удар с головете на Манджукич и Дани Алвеш.

През втората част Монако стигна до почетен гол на Мбапе, който има някаква значимост единствено защото прекрати серията на Буфон без допуснат гол в Шампионската лига този сезон. И защото направи французина най-младия играч, вкарвал на полуфинал в Лигата.

Сега за Юве предстои върховното изпитание - финалът в Кардиф.

Кои ще са козовете на "бианконерите" в решителния мач, какво означава за Игуаин срещата с бившия му отбор и с какви чувства си тръгва Монако от Лигата?

Вижте в галерията 4 извода от Ювентус - Монако 2:1.