Ливърпул се запази за Сити, но оглави групата в Шампионската лига

Ливърпул не беше на 100% в мача, но взе важните три точки Снимка: Getty Images
Ливърпул не беше на 100% в мача, но взе важните три точки

С някои ротации в състава и без да вложи максимум усилия, Ливърпул победи Генк с 2:1 на "Анфийлд" и на практика си осигури участие в елиминациите на Шампионската лига.

С голове на Джорджиньо Вайналдум и Алекс Окслейд-Чембърлейн, шампионите на Европа взеха трите точки и поведоха в своята група Е.

Основни техни футболисти като Садио Мане, Роберто Фирмино и Андрю Робъртсън бяха оставени резерви, за да бъдат съхранени за дербито срещу Манчестър Сити през уикенда, затова и успехът не дойде лесно.

Ливърпул обаче бързо поведе, в 14-ата минута защитниците на Генк не реагираха добре в наказателното поле и Вайналдум от близка дистанция откри резултата.

Гостите се не предадоха и в 41-ата минута Мовата Самата изравни с глава след корнер.

В 53-ата минута Окслейд-Чембърлейн заби победния гол с много точен удар след многоходова комбинация.

В другия мач от групата Наполи не успя да победи Залцбург като домакин и стигна само до 1:1, заради което отстъпи първото място в подреждането.

Два кръга преди края Ливърпул води с 9 т., Наполи е с 8, Залцбург е с 4, а Генк - с 1.