Специалистът Пеп: 5 извода от Бенфика – Байерн

Байерн не победи, но взе това, за което отиде в Лисабон - билета за полуфиналите...
1. Промените на Гуардиола можеха да костват много
Пеп остави Левандовски и Бернат на пейката, пускайки Хави Мартинес и Чаби Алонсо. Да, Хави Мартинес бе човекът, който свали топката за гола на Мюлер, но същевременно това е футболист, който бе играл само 21 мача този сезон. Съвсем спокойно Байерн можеше да остане с човек по-малко точно заради нарушение на Мартинес 15 минути преди края на мача. От фаула стана 2:2 и това щеше да е четвърт при 10 срещу 11. В такава ситуация нищо не се знае. Но пък Гуардиола успя. Излезе като победител и запази Левандовски от картон, който щеше да го извади от първия полуфинал.
2. Томас Мюлер пак вкара без положение
Перфектен в това отношение. Почти не се забелязва по терена, но винаги дебне движението на топката. Винаги е готов да нанесе завършващия удар. Много често на празна врата, от няколко метра. Но това е способност, без която нито един централен нападател не може да е голям. Позиционирането. Мюлер отново показа, че е цар на това.
3. Не е само Ренато Санчес в Бенфика
Ренато Санчес може и да е най-коментираният младеж в Португалия, но „орлите” показаха, че разполагат с още млади играчи от топ ниво. Първият голмайстор, Раул Хименес, е на 24 г. Вторият – Талиска – е на 22 г. Сърбинът Лука Йович, само 18-годишен, пък направи дебюта си в Шампионската лига. Дори и да не е Ренато Санчес, бъдете сигурни, че големите отбори ще погледнат към Бенфика през лятото за нови попълнения.
4. Реваншът с Бенфика се оказа много по-труден от очакваното
Както си пролича и в първия мач, Бенфика не е отбор, който да бъде подценяван. Малко отбори са си тръгвали само с един гол от „Алианц Арена”. А в реванша „орлите” не загубиха. Натискаха до последно и ако Талиска бе вкарал онзи пряк свободен удар пет минути преди края на редовното време, Байерн можеше и да влезе в ролята на Зенит и да не издържи на финалния натиск.
5. Байерн ли е най-големият фаворит за титлата?
Да, според букмейкърите. Около 2,4 за Байерн. 3,75 за Реал. 4,50 за Атлетико и 7,50 за дебютанта на полуфиналите Манчестър Сити. Този сезон обаче вече се нагледахме на обрати и изненади в Шампионската лига.

Байерн Мюнхен, с леки трудности, се класира за полуфиналите в Шампионската лига.

След минимално 1:0 у дома, баварците завършиха наравно 2:2 в гостуването си на Бенфика в Лисабон и с общ резултат от 3:2 прескочиха 1/4-финалната фаза.

Байерн намери място сред последните четири отбора в тазгодишното издание на турнира и жребият в петък ще ги изправи срещу един измежду Манчестър Сити, Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.

Тимът на Мюнхен вдигна за последно купата с ушите през 2013 година, когато победи Борусия Дортмунд в напълно германския финал.

След отпадането на Барселона, Байерн ли остава големият фаворит?

В галерията разглеждаме в детайли шансовете на баварците за трофея и победата над Бенфика.