Барса ще търси реванш за Ел класикото срещу Атлетико

Барселона се изправя срещу Атлетико (Мадрид) в може би най-интересния 1/4-финал в Шампионската лига.

Каталунците са домакини в първия сблъсък и гостуват на „Висенте Калдерон” в реванша.

Настоящите европейски шампиони влизат в двубоя след загуба в Ел класико, докато Атлетико смаза Бетис с 5:1 и се доближи на четири точки до лидера Барса.

Тимът на Луис Енрике стигна до четвъртфиналите, след като отстрани Арсенал с общ резултат 5:1. Това е деветото поредно участие на каталунците на 1/4-финалите в най-авторитетния европейски клубен турнир, докато за Атлетико това е трети пореден сезон на четвъртфиналната фаза.

През 2014 г., когато достигна и финал, но изпусна титлата в последните секунди срещу градския съперник Реал, Атлетико отстрани точно Барселона на 1/4-финалите.

Миналия сезон обаче „дюшекчиите” отпаднаха на тази фаза, отново след изцяло испански сблъсък, но след загуба от Реал.

Атлетико има сериозни проблеми със състава, като Лукас Ернандес и Тиаго със сигурност пропускат двубоя. Диего Годин, Хосе Мария Хименес, Саул Нигез и Яник Караско са под въпрос.

За Барса единственият сигурен отсъстващ е Рафиня, който в края на септември претърпя операция на коляното и все още не е напълно възстановен.

Сблъсъкът между Барселона и Атлетико (Мадрид) на „Камп Ноу” е от 21:45 часа българско време.

В галерията ще видите любопитните факти около срещата, както и връзките между треньори и футболисти на двата тима.