Минути разделиха Лудогорец от победата на "БайАрена"

Лудогорец изигра най-добрия си мач през кампанията в групата, но това не стигна за победа срещу Байер.

Лудогорец бе на няколко минути от това да постигне победа над Байер Леверкузен в двубой от група "А" на турнира Лига Европа.

На негостоприемният за съперниците "БайАрена" Марселиньо изведе разградчани напред в резултата в 69-ата минута, но 5 преди края на редовното време Вайзер фиксира крайното 1:1.

За съжаление, родният шампион е аут от надпреварата, след като нехайно пропиля точки преди това и след 5 изиграни вече кръга не записа нито едно победа - три равенства и две загуби.

Първото полувреме бе доста равностойно. Най-чистото положение за Лудогорец бе в 28-ата минута, когато Жоао Пауло от десетина метра шутира над вратата.

Така, предвид липсата на чисти голови положения, двата отбора логично се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част бе далеч по-интересна.

В 68-ата минута Шверчок бе изведен фронтално сам срещу Йозджан, но полякът стреля в тялото на вратаря. Само 60 секунди по-късно Марселиньо прескочи за Шверчок, който този път отигра великолепно, извеждайки набралия скорост плеймейкър сам срещу вратаря. Марселиньо овладя и копна топката покрай Йозджан за 1:0 за Лудогорец.

"Аспирините" вдигнаха оборотите, а Лудогорец действаше на контра.

В 80-ата минута домакините осъществиха най-опасната си атака. След продължително разиграване отдясно последва прострелно центриране, което Бейли засече, но Терзиев се хвърли самопожертвователно и предотврати почти сигурен гол. Последва добавка от 18-19 метра на резервата Хавертц, но ударът излезе над напречната греда.

Към края на срещата Байер натисна сериозно и в 85-ата минута успя да изравни не без помощта на поредица от грешки в отбраната на българския тим.

Първо Сисиньо спря с ръка центриране отляво и реферът отсъди фаул. Последва центриране, което Ренан изби неубедително, след което стана твърде бавно. От това се възползва Вайзер, който след невероятен фалцов шут от почти нулев ъгъл вкара под напречната греда.

Така двубоят приключи при 1:1 - престижен резултат, който при по-убедително представяне на "зелените" преди това можеше да значи много, а сега отива само за статистиката.

В последния кръг Лудогорец приема Цюрих, който заедно с Байер е сигурен за фазата на директните елиминации.

Швейцарците загубиха изненадващо с 1:2 у дома от АЕК Ларнака в другия двубой от групата.