Зидан спаси кожата с минимален успех в Истанбул, Мбапе наниза хеттрик

Тони Крос беше автор на единствения гол, а след почивката Реал изпусна доста положения да си реши рано мача Снимка: Getty Images

Реал Мадрид постигна много ценна победа с 1:0 над Галатасарай в Истанбул в двубой от група А на Шампионската лига.

"Кралете" се нуждаеха от задължителен успех, след като имаха само 1 т. от първите два кръга на груповата фаза, а столът на треньора Зинедин Зидан се клатеше.

Победата не дойде лесно, но Реал си я заслужи с по-добрата си игра. Началото обаче беше за домакините, които натиснаха и няколко пъти Тибо Куртоа се прояви решително, за да запази вратата си суха.

В 18-ата минута Реал направи отлична атака, Еден Азар получи отляво и върна към Тони Кроос, който от петнайсетина метра порази вратата на Муслера за 1:0. Помогна му и лек рикошет в крака на бранител.

До почивката Куртоа направи още едно важно спасяване, но през второто полувреме Реал беше по-добрият тим и изпусна доста положения да си реши отрано мача.

Карим Бензема не се възползва от редица шансове, както и Азар, който в един случай удари и гредата.

В другия мач от групата Пари Сен Жермен разгроми Брюж с 5:0 като гост, като Килиан Мбапе изригна с хеттрик в срещата, а още два гола добави Мауро Икарди.

Мбапе даже не беше сред титулярите и се появи в игра едва в 52-ата минута.

Така ПСЖ оглавява класирането с пълни 9 т., Реал вече е втори с 4, Брюж има 2, а Галатасарай - 1.