Байерн показа зъби и пропусна да шокира Арсенал в Лондон

Байерн показа зъби и пропусна да шокира Арсенал в Лондон Снимка: Getty Images

Арсенал и Байерн Мюнхен направиха атрактивно 2:2 в първия сблъсък помежду си от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Макар че бяха домакини и бяха сочени за абсолютен фаворит в двубоя, "артилеристите" срещнаха големи трудности и се спасиха на косъм от загубата.

Арсенал стартира уверено и в 12-тата минута логично поведе чрез Букайо Сака, който намери коридор за стрелба и порази далечния ъгъл за 1:0.

Последва пропуск на Бен Уайт и в играта на "артилеристите" настъпи неочакван срив, позволил на Байерн да обърне преди почивката.

Колебание в защитата на домакините доведе до контраатака в 19-ата минута, при която Серж Гнабри изравни.

След половин час игра Уилям Салиба препъна нахлулия в пеналта Лерой Сане и баварците получиха дузпа.

Хари Кейн застана зад топката и много хладнокръвно реализира за 2:1.

През втората част Байерн опитваше да дебне на контраатака, но не се възползва от шансовете си.

Арсенал пък трудно създаваше чисти положения, но в 76-ата минута смените на Микел Артета дадоха резултат.

Габриел Жезус показа техника, събра няколко опоненти около себе си и отлично изведе Леандро Тросар, който стреля мигновено за 2:2.

Малко преди края Кингсли Коман можеше да донесе победата на Байерн, но уцели гредата.

В 95-ата минута пък Арсенал поиска дузпа за нарушение на Мануел Нойер срещу Сака, но ситуацията беше подмината от съдиите.

Реваншът на "Алианц Арена" е на 17 април.