Байерн се отърва от голям срам в Испания

Байерн се отърва от голям срам в Испания Снимка: Getty Images

Виляреал поднесе изненада в четвъртфиналите на Шампионската лига и удари Байерн Мюнхен с 1:0 на своя "Естадио де ла Серамика".

"Жълтата подводница" впечатли със смел футбол срещу абсолютния фаворит в сблъсъка и спечели с ранен гол, а победата можеше да бъде и доста по-убедителна.

Всъщност баварците трябва да са щастливи, че не инкасираха още голове и запазват шансове да обърнат развоя на свой терен.

Домакините стартираха силно и още в 8-ата минута поведоха чрез Арно Данжума.

Нападателят засече отблизо прострелна топка от Парехо след добра атака на Виляреал и така мачът стана доста труден за Байерн.

Германският хегемон владееше топката, но не успяваше да създава голови положения, а беше и разконцентриран в разиграванията.

В 40-ата минута Франсис Коклен центрира отляво, но топката описа странна парабола и влетя директно във вратата на Нойер.

Радостта на целия стадион беше огромна, но ВАР се намеси и отмени попадението заради засада на Коклен.

Байерн натисна в началните минути след почивката, но Виляреал оставаше опасен и Жерар Морено нацели гредата.

Последваха още опасности пред Нойер, а Юлиан Нагелсман се реши на промени чак след изминаването на час игра.

Точно след смените Нойер отново показа, че е доста неориентиран в мача и подари топката на Морено, който обаче не успя да го накаже.

Пет минути по-късно гостите създадоха едно от малкото си добри положения, но Руи отрази удара на Кингсли Коман.

До края вратарят на Виляреал спаси срещу Сане и Коман, докато Педраса пропусна още една отлична възможност за домакините.

Байерн ще има възможност да изтрие лошите впечатления на реванша в Мюнхен на 12 април.