Обяснено: Как така Байерн се оказа с 12 човека на терена при разгром?

Бяха изминали около 83-84 минути игра. Байерн Мюнхен водеше на Фрайбург с комфортното 3:1, когато се случи нещо необичайно - защитникът на домакините Нико Шолтенберг забелязва, че баварците са с 12 души на терена.

Грешката е поправена само няколко секунди по-късно, а впоследствие се оказа, че объркването далеч не е толкова сериозно, колкото се опитаха да го изкарат в лагера на Фрайбург.

Никлас Зюле се готвеше да влезе на мястото на Корентен Толисо, който също бе влязъл като резерва малко по-рано, но бе принуден да напусне терена заради стомашни проблеми.

Смяната бе двойна, като заедно със Зюле, в игра се появи Марсел Забицер, който трябваше да замени Кингсли Коман. Французинът обаче не напусна терена и така за няколко секунди Байерн бе с 11 полеви играчи.

"Ники Зюле влезе и забелязах, че никой не излиза - сподели Шолтенберг пред Sky Sports след мача. - Играта бе подновена, а аз започнах да броя футболистите, след което отидох директно при съдията. Ако не бях му казал, можеше и да не забележи."

Според старши-треньора на баварците - Юлиан Нагелсман, проблемът е бил е електронното табло, показващо смените. Вместо да покаже номера на Коман - №11, съдията вдигна таблото, показвайки, че №29 трябва да излезе. Проблемът бе, че никой в Байерн не играе с този номер.

"Доста странна ситуация - коментира Нагелсман. - Коко (Толисо) имаше проблеми със стомаха и набързо се прибра в съблекалнята. Коман не знаеше, че трябва да излезе, и затова остана на терена за още осем-девет секунди. Това с нищо не повлияя на мача."

Впоследствие баварците вкараха и четвърти гол, дело на резервата Зюле, за крайното 4:1. С победата Байерн има девет точки аванс пред втория Борусия Дортмунд шест кръга преди края на първенството.

Въпреки че инцидентът наистина не промени нищо от срещата, ръководството на Фрайбург не пропусна да се оплаче.

"Това бе доста странна ситуация, в която не бях попадал преди. Дали това е имало някакво влияние върху мача, не мога да кажа в момента - коментира спортният директор на Фрайбург Йохен Зайер.

Съдията преценяваше какво се е случило доста време, след което реши да поднови играта. Дали Фрайбург ще протестира? Нека мине малко време, след което ще можем да говорим спокойно за това."

Играта бе спряна за около десет минути, докато съдиите разберат какво точно се бе случило в тези десетина секунди, в които Байерн се оказа с човек повече на терена. След което въпросните минути бяха дадени като добавено време, в което падна и голът на Зюле.

В Германия се появиха съмнения, че местната федерация може и да анулира победата на баварците заради инцидента, но засега няма официална информация за подобни действия.