Бенфика май реши съдбата на Алегри, Меси отново блести за ПСЖ

Бенфика май реши съдбата на Алегри, Меси отново блести за ПСЖ Снимка: Getty Images

Кризата в Ювентус се задълбочи още повече, след като "бианконерите" загубиха с 1:2 от Бенфика насред Торино в група "Н" на Шампионската лига.

За Юве това е втора поредна загуба в групата и тимът е застрашен да отпадне още на тази фаза от турнира. Треньорът Масимилиано Алегри пък едва ли ще се задържи на поста си още дълго, ако резултатите останат такива.

"Старата госпожа" се представи колебливо за пореден път през този сезон, макар че Аркадиуш Милик вкара още в 4-тата минута и даде летящ старт на домакините.

Португалците ставаха все по-опасни на терена и създадоха няколко положения, а малко преди края на полувремето стигнаха до изравнителен гол.

ВАР се намеси и се стигна до дузпа за Бенфика за нарушение на Мирети на аутлинията. Жоао Марио беше точен от 11-те метра за 1:1.

В 55-ата минута Давид Нерес направи 2:1 с добавка и това се оказа победното попадение.

До края ВАР отново не беше на страната на Юве и отмени гол на Душан Влахович заради засада, а Бремер пропусна от чиста позиция в 88-ата минута.

Бенфика пък постигна 12-та поредна победа във всички турнири.

В другия мач от група "H" Пари Сен Жермен постигна обрат за 3:1 в гостуването на Макаби Хайфа.

Лионел Меси направи още един силен мач през тази кампания и изравни резултата в 37-ата минута, а после асистира на Килиан Мбапе за 2:1.

Неймар отбеляза последния гол в мача две минути преди края.

В класирането ПСЖ и Бенфика водят с по 6 т., а Ювентус и Макаби са с 0.