Черно море спря Апоел при завръщането си в евротурнирите

Черно море спря Апоел при завръщането си в евротурнирите Снимка: Startphoto.bg

Черно море завърши 0:0 с Апоел Беер Шева в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Вицешампионът на efbet Лига срещна затруднения преди почивката, но изигра по-добро второ полувреме и можеше и да спечели в ролята си на символичен гост. Все пак тимът на Илиан Илиев остава с добри шансове преди реванша.

За Черно море това беше първи двубой в евротурнирите от девет години насам, а тимът беше поставен и в необичайната ситуация да гостува на българска земя - в Ловеч.

Причината е, че израелците са лишени от домакинство заради военната обстановка в страната си.

Още във втората минута Апоел стигна до чисто положение, но първо Пламен Андреев спаси, а после и гредата помогна на "моряците".

През първата част символичните домакини определено играха по-силно и владееха повече топката.

На почивката Илиан Илиев направи две смени, внесе необходимите корекции и Черно море заигра доста по-добре.

В 67-ата минута пред Исмаил Иса се откри златно положение сам срещу вратаря, но нападателят пропусна.

Десетина минути преди края Калкан центрира опасно, но Черно море отново се размина с гола.

Реваншът на "Хювефарма Арена" в Разград предстои на 1 август.