Лудогорец победи и беларуския Динамо на свой терен

Лудогорец победи и беларуския Динамо на свой терен Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец постигна победа с 2:0 у дома над Динамо Минск в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Българският шампион си свърши работата на свой терен, но през следващата седмица трябва да довърши започнатото в реванша.

Макар че първото положение в мача беше за гостите, Лудогорец бързо пое инициативата и откри още в 9-ата минута.

Тогава след отлична комбинация Бърнард Текпетей се разписа със силен удар за 1:0.

Малко по-късно разградчани пропуснаха да удвоят, но после и Динамо имаше шанс и Серджио Падт трябваше да спасява.

Минута преди края на полувремето се стигна до дузпа за Лудогорец.

Тодор Неделев комбинира много добре с Руан Секо и беше ударен в лицето от противников играч.

Самият Неделев изпълни дузпата и покачи на 2:0.

В самото начало на втората част плеймейкърът пропусна златен шанс да отбележи отново.

Съперникът показа, че може да бъде опасен в предни позиции и продължи да създава проблеми на "орлите".

Лудогорец ще трябва да внимава в ответния сблъсък, за да не трепери като в предния кръг срещу Динамо Батуми - когато отново спечели с два гола първия мач, но загуби с 0:1 реванша.

Ако преодолее тази фаза, тимът на Георги Дерменджиев ще си гарантира участие в евротурнирите до края на годината и в най-лошия случай ще играе в групите на Лигата на конференциите.