Червен картон на Рашфорд съсипа Юнайтед в шантав мач със 7 гола

Червен картон на Рашфорд съсипа Юнайтед в шантав мач със 7 гола Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед върви към отпадане още в груповата фаза на Шампионската лига след загуба с 3:4 в гостуването на Копенхаген в спиращ дъха мач.

Юнайтед имаше два гола аванс още преди да е изтекъл и половин час игра, но после Маркъс Рашфорд беше изгонен и "червените дяволи" трябваше да доиграват с човек по-малко.

Въпреки това, те поведоха с 3:2, но допуснаха късен обрат, за да останат на последно място в група "А".

Още първото полувреме беше същинска лудост.

Юнайтед започна вдъхновено и Расмус Хойлунд откри в третата минута на празна врата след прострелен пас на Мактоминей.

В 28-ата минута при поредна добра атака на "червените дяволи" изстрел на Гарначо беше спасен, но Хойлунд направи добавка за 2:0.

Датчанинът на два пъти беше на косъм от хеттрик срещу бившия си клуб, но в единия случай вратарят спаси, а в другия няколко сантиметра го разделиха от целта.

Точно когато Юнайтед изцяло контролираше събитията, един инцидент преобърна всичко. В 39-ата минута Маркъс Рашфорд застъпи много опасно съперник и обърна глезена му при опит да гардира топката.

Ситуацията беше разгледана с ВАР и английският национал получи директен червен картон.

Манчестър Юнайтед много бързо рухна, а Копенхаген се възползва и Мохамед Елиунуси намали на 1:2 след добра комбинация и остро подаване отляво.

В дългото добавено време на първата част гостите вече съвсем издишаха. Стигна се до момент, в който Рафаел Варан и Хари Магуайър последователно играха с ръка в пеналта и беше отсъдена дузпа.

Този път Андре Онана не се прояви както в предишния мач между тези два тима и Диого Гонсалвеш беше точен от бялата точка за 2:2.

Второто полувреме вървеше по-спокойно, но Юнайтед дочака своя момент и получи дузпа в 67-ата минута за игра с ръка.

Бруно Фернандеш не трепна и изпълни неспасяемо дузпата за 3:2.

Драмата обаче не беше приключила.

В 83-тата минута Лукас Лерагер получи центриране на далечната греда, беше изпуснат от Далот и отблизо преодоля Онана за 3:3.

4 минути по-късно Онана направи спасяване, но атаката продължи и след изчистване на Магуайър непокритият Рууни Барджи отправи хубав изстрел за 4:3.

Така отборът на Ерик тен Хаг остава на последно място в групата с 3 т., зад Копенхаген и Галатасарай с по 4.

Байерн Мюнхен е с пълен актив от 12 и вече си осигури спечелването на групата с днешната победа с 2:1 над Галатасарай.

В следващия кръг Юнайтед ще преследва задължителна победа при гостуването си в Турция, но като цяло ужасът през този сезон за тима продължава с пълна сила.