Лестър направи грандиозен обрат с 4 гола на замбиец

Лестър направи грандиозен обрат с 4 гола на замбиец Снимка: Getty Images

Лестър удари Спартак Москва с 4:3 като гост в зрелищен мач от група C на Лига Европа, а в герой се превърна Патсън Дака с отбелязването на всичките 4 гола в полза на "лисиците".

След като наказа Манчестър Юнайтед през уикенда с дебютен гол за тима си, замбиецът се развилня и в евротурнирите, а отборът му направи голям обрат, след като изоставаше с 0:2 до края на първата част.

Александър Соболев и Карл Ларсон дадоха преднина на московчани, но Дака се развихри след почивката и резултатът стигна до 4:2 в полза на гостите.

В 86-ата минута Соболев намали на 3:4 и краят на мача беше нервен - но Лестър постигна първата си победа в своята група в Лига Европа и доказа, че излиза от кризата, в която беше изпаднал преди паузата за националните отбори.

В групата води Легия Варшава с 6 т. пред Лестър с 4, Спартак Москва с 3 и Наполи с 1.