Ливърпул обърна Милан на "Сан Сиро", Байерн се развихри в мач с 11 гола

Ливърпул обърна Милан на "Сан Сиро", Байерн се развихри в мач с 11 гола Снимка: Getty Images

Ливърпул направи обрат и победи Милан с 3:1 на "Сан Сиро" в първия си мач от новата основна фаза на Шампионската лига.

Още първата вечер на турнира ни предложи суперсблъсък между двата исторически колоса в надпреварата.

Мачът започна превъзходно за домакините с гол на Кристиан Пулишич в третата минута. Американският национал завърши бърза атака и изведе своите напред.

Оттам нататък обаче Ливърпул тотално пое контрола върху събитията. Гостите имаха сериозно предимство и до почивката обърнаха с два гола от статични положения, а можеха да отбележат и още.

Ибрахима Конате изравни след центриране на Александър-Арнолд от пряк свободен удар, а по-късно Върджил ван Дайк направи 2:1 също с глава, но след корнер.

Междувременно Мохамед Салах удари две греди.

Милан опита да обърне развоя през втората част и поиска дузпа за нарушение срещу Алваро Мората, но тя не беше отсъдена.

В 67-ата минута при контраатака Коди Гакпо направи пробив отляво и центрира прострелно към Доминик Собослай, който само подложи крак за 3:1.

В друг от мачовете тази вечер Реал Мадрид постигна трудна победа с 3:1 над Щутгарт на "Сантяго Бернабеу".

Срещата започна вихрено за Щутгарт, а гостите определено изненадаха със смелата си игра и предизвикаха три намеси от Тибо Куртоа в началото.

После и Реал започна да създава положения, а дузпа в полза на "белите" беше отменена чрез ВАР.

Реал все пак поведе с гол на Килиан Мбапе в самото начало на втората част. Французинът вкара на празна врата след асистенция на Родриго и така откри головата си сметка за мадридчани в турнира.

Веднага след това Винисиус можеше да направи 2:0, но удари гредата. Щутгарт обаче продължи да играе силно, предизвика още една намеса на Куртоа и в 68-ата минута изравни чрез Дениз Ундав.

В 83-тата минута Антонио Рюдигер изведе отново Реал след ъглов удар, а дълбоко в добавеното време се разписа и резервата Ендрик.

Байерн Мюнхен пък не спря да бележи и постигна унищожителна победа с 9:2 над гостуващия Динамо Загреб.

Това беше един от най-резултатните мачове в Шампионската лига и в него 4 гола отбеляза Хари Кейн, като цели три от тях бяха от дузпи.

За Байерн се разписаха още Герейро и на два пъти Майкъл Олисе, а към края вкараха също Лерой Сане и Леон Горецка.