Лудогорец с поредна тежка вечер в Лига Европа

Лудогорец с поредна тежка вечер в Лига Европа Снимка: Lap.bg

Ужасното представяне на Лудогорец в Лига Европа продължи с пълна сила с поражение с 2:4 в гостуването на Брага.

"Орлите" записаха трета загуба от 4 мача в своята група F на турнира и остават на дъното в класирането с едва една спечелена точка.

За пореден път българският шампион показа хаотична и неподредена игра, а тази вечер защитата изобщо не беше на ниво и можеше да инкасира и още попадения.

Брага откри в 26-ата минута чрез Ал Мустрати, но Лудогорец отговори бързо и 7 минути по-късно Пиерос Сотириу изравни.

Още преди края на полувремето обаче домакините се разписаха на два пъти в рамките на три минути и прекършиха всякакъв устрем на Лудогорец.

След почивката Кирил Десподов пропусна сам срещу вратаря, а после Джордан Икоко се изложи с едно връщане към Кахлина и изведе резервата Марио Гонсалес на чиста позиция - 4:1.

Малко по-късно Игор Пластун се възползва от едно центриране на Десподов и с глава отбеляза още един почетен гол - но тимът на Станислав Генчев нямаше класа за нищо повече в мача.

Загубата почти сигурно слага край на шансовете на разградчани да се класират напред в Лига Европа.

Вече е твърде малка и възможността Лудогорец да се добере до третото място в групата и така да продължи в Лигата на конференциите.

В таблицата води Брага с 9 т. пред Цървена звезда със 7, Мидтиланд с 5 и "орлите" с 1.

Шампионът на България вече натрупа 14 поредни мача в групите на Лига Европа без победа. В последните си 10 мача пък тимът има 9 загуби и едно равенство.