Мбапе разстреля Ювентус с два шедьовъра за 17 минути

Мбапе разстреля Ювентус с два шедьовъра за 17 минути Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен записа успешно начало в група H на Шампионската лига с победа с 2:1 над Ювентус на "Парк де Пренс".

Два ефектни гола на Килиан Мбапе още до 22-рата минута се оказаха достатъчни, за да бъде повален италианският гранд.

Резултатът беше открит още в 5-ата минута, когато Неймар прехвърли защитата с елегантно копване на топката, а Мбапе отигра от воле и ударът му беше твърде силен за Перин - 1:0.

Юве стигна до златен шанс да изравни в 19-ата минута, когато Донарума спаси удар с глава от упор на Милик, а след това изстрели на Влахович и Костич не стигнаха до целта.

Само три минути по-късно домакините нанесоха нов удар след комбинация на скорост с едно докосване. Хакими пусна към Мбапе и французинът отново от воле покачи на 2:0.

Бързо след началото на второто полувреме обаче Ювентус се върна в мача.

В 53-тата минута Джанлуиджи Донарума увисна при едно центриране отляво и Уестън Маккени с глава намали.

"Бианконерите" стигнаха и до положение за изравняване, но после ПСЖ отново пое контрола върху мача.

В края Неймар и Мбапе последователно изпуснаха положения за 3:1, но домакините все пак взеха трите точки.

В другия мач от групата Бенфика победи Макаби Хайфа с 2:0.