Милан осигури драматичен завършек в групата на Ливърпул

Милан осигури драматичен завършек в групата на Ливърпул Снимка: Getty Images

Милан удари с 1:0 Атлетико Мадрид като гост и завърза сериозно възела за второто място в група B на Шампионската лига.

Късен гол на Жуниор Месиас в 87-ата минута донесе първи успех на "росонерите" в групата, който кръг преди края запазва шансовете им за продължаване напред в конкуренцията на Атлетико и Порто.

Бразилецът Месиас влезе в игра след почивката и се разписа с глава след центриране на Франк Кесие.

По същото време водачът Ливърпул постигна поредната си победа над португалците - този път с 2:0 на "Анфийлд" с голове на Тиаго Алкантара и Мохамед Салах през втората част.

"Мърсисайдци" бяха сигурни за първото място още след миналия кръг, но останаха със стопроцентов актив и постигнаха пета поредна победа в тази група.

Те водят в класирането с 15 т. пред Порто с 5 и Атлетико и Милан с по 4.

В последните мачове Милан приема Ливърпул, докато Атлетико гостува на Порто.