Интер е на крачка от целта, която не успя да постигне при Конте

Интер е на крачка от целта, която не успя да постигне при Конте Снимка: Getty Images

Интер победи Шахтьор Донецк с 2:0 у дома в група D на Шампионската лига и е на крачка от класиране на осминафиналите.

Два бързи гола на Един Джеко след почивката донесоха изключително важния успех за "нерадзурите", които са почти сигурни участници в следващата фаза.

Освен ако Реал Мадрид не допусне втора издънка срещу Шериф Тирасол, още тази вечер тимът на Симоне Индзаги ще може да се поздрави с преодоляването на групата.

Това е постижение, което така и не се отдаде на миналия треньор Антонио Конте, при когото Интер на два пъти отпадна в груповата фаза на турнира.

Тази вечер двубоят не беше лесен за домакините до първия гол и те направиха редица пропуски.

Попадение на Лаутаро Мартинес пък беше отменено заради фал в атака.

В разстояние на шест минути между 61-вата и 67-ата обаче, Джеко нанесе своя удар и прати Интер начело в класирането с 10 т.

Реал е втори с 9 и с мач по-малко, следва Шериф с 6 и Шахтьор с 1.

От 2012 г. насам Интер не е участвал в елиминациите на Шампионската лига.