Пеп: Трябва да го приемем; Анчелоти: Фен съм на Евертън, предстои дерби

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола призна, че ще трябва време - на него и отбора му - да преживее отпадането от Реал Мадрид на полуфиналите в Шампионската лига.

"Гражданите" бяха на минути от класиране за финала в Париж в редовното време, но се сринаха. Стигна се до продължения, в които Реал вкара още един за крайното 3:1 и Сити отново няма да вдигне така жадувания трофей.

"Бяхме близо, но не успяхме да стигнем до финала. Толкова е просто. През първото полувреме играта ни не вървеше. Не се представихме добре, но и съперникът с нищо не ни притесни. След като отбелязахме гола, заиграхме доста по-добре. Намерихме нашето темпо и се чувствахме комфортно на терена. След като поведохме, очаквах Реал да започна да атакува, да атакува, да атакува в последните 15 минути, но това не се случи. Не бяхме притиснати по никакъв начин, но футболът е непредсказуем.

Ще ни трябва време, за да осъзнаем какво се случи, след като се приберем у дома. Те пратиха много хора в наказателното поле, Едер Милитао, Родриго, Винисиус Жуниор, Бензема. Започнаха да центрират и вкараха два гола. В тези ситуации не показахме най-доброто от себе си, но е нормално в такъв полуфинал да има и напрежение. Просто има и такива мачове. Трябва да го приемем", заяви Гуардиола.

"Целият свят мислеше, че мачът е свършил - коментира пък Карло Анчелоти, наставникът на Реал. - Тогава след един детайл, една хубава комбинация, дойде голът на Родриго. След това използвахме цялата си енергия. Имахме и доза късмет. Сити е силен съперник и мачът бе много оспорван. Ние не се отказахме. Нужно бе много работа, жертви, енергия... Смените също помогнаха много.

Случи се нещо странно. Изправихме се срещу много силни съперници, които в началото на сезона бяха определяни като фаворити за спечелване на Шампионската лига - Пари Сен Жермен, Челси, Манчестър Сити. Играчите и феновете заслужават много поздравления, защото не спираха да натискат и да натискат. И не само на стадиона, но и в дните преди мача. Към това трябва да добавим и тежестта на фланелката, която футболистите усещат, когато я носят - гордостта на клуба. За мен финалът срещу Ливърпул ще бъде дерби, защото аз все още се чувствам фен на Евертън."