Последният 1/8-финалист в Шампионската лига стана ясен след 5-голов трилър

Последният 1/8-финалист в Шампионската лига стана ясен след 5-голов трилър Снимка: Getty Images

Виляреал е последният тим, който се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига.

"Жълтата подводница" постигна драматична победа с 3:2 като гост на Аталанта в последен мач от група F и си осигури място на осминафиналите.

Италианският тим пък ще се утешава с участие в Лига Европа.

Двубоят трябваше да се изиграе вчера, но беше отложен заради силния снеговалеж над Бергамо.

Водените от Унай Емери испанци тръгнаха силно и вкараха още в началото чрез Арно Данжума. Етиен Капу покачи на 2:0 към края на полувремето, а в началото на втората част Данжума се разписа още веднъж и преднината на гостите стана внушителна.

Аталанта обаче намери сили да се върне в мача.

Руслан Малиновски намали 20 минути преди края, а Дуван Сапата направи 2:3 в 80-ата минута.

Луис Муриел пък удари гредата и така само малшансът попречи на домакините да изравнят.

В крайна сметка Виляреал удържа победата и завърши на второ място в тази група с 10 т.

Първенец е Манчестър Юнайтед с 11, докато Аталанта остана с 6, а Йънг Бойс с 5.