Сити и Реал се класираха за четвъртфиналите

Манчестър Сити и Реал Мадрид се присъединиха към Байерн Мюнхен и ПСЖ, за да се оформи първата половина на отборите, класирали се за четвъртфиналите в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Актуалните носители на трофея от Сити постигнаха втора поредна победа над Копенхаген - 3:1 пред своите фенове - и елиминираха датчаните с общ резултат 6:2.

За Реал съдбоносен се оказа успехът с 1:0 при визитата на РБ Лайпциг, тъй като в реванша възпитаниците на Карло Анчелоти не успяха да се справят с "биковете" на "Бернабеу" и срещата приключи при равенство 1:1.

В Манчестър всичко по-интересно се случи преди почивката, когато паднаха и четирите гола в мача. Домакините започнаха вихрено и след по-малко от пет минути след първия съдийски сигнал се озоваха напред в резултата. Гостите увиснаха при центриране от корнер на Алварес, като крайният защитник Аканджи засече топката от воле около точката за изпълнение на дузпа и разтреля вратаря на гостите Камил Грабара.

Само четири минути по-късно "гражданите" изпълниха нов ъглов удар, с който отново матираха съперника. Отново Алварес изпрати центриране в наказателното поле, като този път то бе много по-остро и прострелно, а на границата на малкия пеналт Родригес засече с глава и нацели напречната греда.

След това коженото кълбо се върна при Алварес, който стреля по диагонал отвъд наказателното поле, а Грабара извърши непростима грешка. Той хвана в първия момент, но след това топка се изплъзна от ръкавиците му и попадна в собствената му врата, с което практически бе убита всякаква интрига относно цялостната развръзка на двубоя.

Елиунуси все пак върна един гол, но в добавеното време на първата част Холанд фискира крайното 3:1. Той навлезе в наказателното поле, където триково залъга въпросните защитници, освободи си пространство, в което видя, че може да стреля и нанесе удара, с който върна преднината от два гола на своите. До края нов гол не падна.

В Мадрид бе обратното и двете попадения бяха отбелязани през втората част.

След нулевото първо полувреме домакините поведоха в 65-ата минута. Перфектна контра, започнала от Кроос, премина през Белингам, а неговият пас намери Вини Жуниор в наказателното поле и бразилецът опъна мрежата. Спокойствието за испанския гранд не продължи дълго. Първо Рюдигер изби малко пред голлинията удар на Симонс, а в 68-ата минута Давид Раум намери в наказателното поле Орбан и централният защитник отбеляза красиво попадение с глава - 1:1.

До края гостите играха по-добре, но нямаха късмет. В добавеното време Дани Олмо овладя топката с гърди и пробва технично да прехвърли Лунин, но напречната греда спаси Реал Мадрид.