Сити удържа своето и е на 1/2-финал, зрелище на Ливърпул - Бенфика

Манчестър Сити удържа преднината си от 1:0 на "Етихад" срещу Атлетико Мадрид и се класира за полуфиналите в Шампионската лига след нулево равенство на реванша в Мадрид.

Мачът със сигурност не беше от най-зрелищните, но тактиката на Пеп Гуардиола се оказа изключително ефективна, въпреки че "гражданите" имаха някои проблеми през втората част.

Двата тима започнаха предпазливо и положенията липсваха. В средата на полувремето Де Бройне шутира от воле, но Рейнилдо се изпречи на пътя на топката и тя излезе в корнер. Сити уцели греда в 30-ата минута, когато Гюндоган насочи технично топката, но тя се отби в левия страничен стълб.

Атлетико отправи първия си удар чак в 35-ата минута и той беше на Кондогбия, но топката рикошира в играч на гостите и топката стана лесна за Едерсон.

През втората част Атлетико опита натиск, като Жоао Феликс и Антоан Гризман тормозеха отбраната на английския шампион. Сити обаче се бранеше изключително успешно.

Най-интересно беше в самия край, когато Атлети опита отчаян щурм, и при малко повече късмет можеше да отбележи, което означаваше продължения, но това така и не се случи.

В 89-ата минута двата тима се хванаха за гушите, като напрежението предизвика Стефан Савич след нарушение на Фелипе на тъча срещу Фоудън. Той получи само жълт картон, но съотборникът му, който извърши фаула, бе изгонен.

Игра се 12 минути допълнително време и в последните секунди Едерсон отрази опасен удар на Кореа.

В спор за място на финала Манчестър Сити се изправя срещу Реал Мадрид, разходил се по ръба на бръснача срещу Челси във вторник вечер.

В другия двубой от вечерта Ливърпул срещна протоколно Бенфика за реванш след победа с 3:1 над "орлите" в Лисабон миналата седмица. Мърсисайдци отново вкараха три, но този път и допуснаха толкова при зрелищното 3:3.

Юрген Клоп подходи към мача с мисъл за предстоящия полуфинал с Манчестър Сити за ФА къп през уикенда. И играчи като Салах, Мане, Ван Дайк, Фабиньо и Александър-Арнолд започнаха като резерви, като някои от тях се появиха на по-късен етап в мача.

Две попадения за англичаните отбеляза Фирмино, а веднъж се разписа Конате. Рамош, Яремчук и Нунес бяха точни за португалците.

Ливърпул среща Виляреал на полуфиналите, а "червените" и Манчестър Сити излизат за ФА къп на "Уембли" в събота, 16 април, от 17:30 ч. наше време.