Снаряд от неочакван герой донесе успеха на Реал срещу 10 души

Снаряд от неочакван герой донесе успеха на Реал срещу 10 души Снимка: Getty Images

С късен гол на левия бек Ферлан Менди, Реал Мадрид победи с 1:0 Аталанта като гост в осминафинал от Шампионската лига.

Испанският шампион игра почти цял мач с човек повече, но доста се измъчи срещу стабилния съперник и в отсъствието на контузения Карим Бензема му липсваше атакуваща мощ.

Головите положения в срещата почти отсъстваха.

Още в 17-ата минута Аталанта остана с човек по-малко, след като Ремо Фрьолер беше изгонен за фаул срещу откъсващия се Менди.

Постепенно Реал установи трайно преимущество, макар и без да стига до чисти положения.

В самия край на полувремето Варан стреля с глава след едно центриране, но Голини спаси.

През втората част Аталанта продължаваше да се защитава добре, а Реал нямаше идея как да се възползва от численото си предимство.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Менди изстреля страхотен фалцов удар и донесе победата на своите.